top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Łąka

Pierwszy turnus szkolenia Elizjum Akademii za nami. To był niezwykle twórczy i intensywny czas. Bawiliśmy się świetnie, a zakwasy w nogach i pozdzierane gardła potwierdzają, że daliśmy z siebie wszystko. To poczucie jest dla nas ważne, bo wierzymy, że zaangażowanie i włożona praca musi przynieść efekty. Zebraliśmy mnóstwo doświadczeń i obserwacji, teraz czas na analizę i wnioski. Będziemy krok po kroku dążyć w stronę jeszcze doskonalszych szkoleń i sposobów przekazywania wam wiedzy fotograficznej. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom.


Dzisiaj zabieramy was na łąkę, gdzie ścierają się dwa światy. Jeden, ten nocny, otulony szronem, ciemny i mroźny świat zimy. Skute kałuże i trzaskająca od mrozu trawa. Świat jeszcze cichy, choć nie tak zupełnie, bo zawodzenie puszczyka, z pobliskiego starodrzewia świadczy, że wiosna się rozpędza. Ten zimowy świat kończy się nagle i wraz z nadejściem brzasku. Wybuch śpiewu i jasność zwiastująca ciepło. Zbawcze słońce, którego siła nie pozostawia złudzeń, że ten mroźny świat, świat zimna, niebawem odejdzie w zapomnienie.


W tym całym widowisku, zimy i wiosny, przenikających się sił niezwykłego momentu roku, obserwujemy niesamowity spektakl. Od kilku dni zawitała do nas wielka grupa szczygłów. Ich tańce i kompozycje na skoszonej szronem łące, migają nam intensywnością ich kolorów. Piękno tych maluchów jest niezwykłe, z zapartym tchem i w milczeniu próbujemy usilnie złapać ostry kadr.
Szczygieł

Goldfinch

C. carduelis carduelis

fot. Łukasz Boch

33 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Postprodukcja

Comments


bottom of page