top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Mgła

Fascynacja mgłą i zgłębianie jej tajemnic zaprowadziło nas do głębszych rozważań nie tylko nad samym jej powstawaniem, ale również tym jak wpływa na budowanie obrazu, jak rozprasza i prowadzi światło, jakie kolor emituje, jak doświetla i jakie emocje wywołuje.


Dla przeciętnego mieszkańca planety, mgła to mgła. Ta jednak ma dziesiątki oblicz i podobnie jak z chmurami, czy rodzajem deszczu, mgła potrafi w tym samym miejscu tworzyć niespotykaną ilość aranżacji. Już od dawna wiemy, że to ona jest kluczem w fotografii przyrodniczej i nadal zadziwia nas ogrom spotykanych głosów, że: "gdyby nie mgła, to na pewno bym zrobił lepsze zdjęcia". W naszym odczuciu zjawisko rozpraszania światła przez mgłę jest tak ważne, że uczymy o niej na naszych szkoleniach, pokazujemy od strony fizycznej, ale również artystycznej jak wpływa na budowanie obrazu i jak można ją wykorzystać.


Dzisiaj to jeden z kluczowych etapów przygotowania się na wyprawę, rozważania i próba przewidzenia, czy jest szansa na mgłę? To nasza największa sojuszniczka, a piękno jakie staje się jej udziałem jest nie absolutnie nie do przecenienia. Chyba nigdy mi się nie znudzi podziwianie jej dziesiątek oblicz.


#elizjumbb

#elizjumakademiaŻuraw

Crane

Grus grus

fot. Łukasz Boch


#szkołafotografii #szkołafoto #warsztatyfotograficzne #szkołafotografiiprzyrodniczej #fotografiaprzyrodnicza #fotografowaniezwierząt #fotografowanieptaków #szkoleniafoto #szkoleniafotograficzne #kursyfoto #fotoszkoła #kursyfotografii #fotografiaprzyrody #szkołafotografiiprzyrody #fotografia #wildlifephotography #wildphoto #wildlife

15 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

W locie

bottom of page