top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Mgła

Fascynacja mgłą i zgłębianie jej tajemnic zaprowadziło nas do głębszych rozważań nie tylko nad samym jej powstawaniem, ale również tym jak wpływa na budowanie obrazu, jak rozprasza i prowadzi światło, jakie kolor emituje, jak doświetla i jakie emocje wywołuje.


Dla przeciętnego mieszkańca planety, mgła to mgła. Ta jednak ma dziesiątki oblicz i podobnie jak z chmurami, czy rodzajem deszczu, mgła potrafi w tym samym miejscu tworzyć niespotykaną ilość aranżacji. Już od dawna wiemy, że to ona jest kluczem w fotografii przyrodniczej i nadal zadziwia nas ogrom spotykanych głosów, że: "gdyby nie mgła, to na pewno bym zrobił lepsze zdjęcia". W naszym odczuciu zjawisko rozpraszania światła przez mgłę jest tak ważne, że uczymy o niej na naszych szkoleniach, pokazujemy od strony fizycznej, ale również artystycznej jak wpływa na budowanie obrazu i jak można ją wykorzystać.


Dzisiaj to jeden z kluczowych etapów przygotowania się na wyprawę, rozważania i próba przewidzenia, czy jest szansa na mgłę? To nasza największa sojuszniczka, a piękno jakie staje się jej udziałem jest nie absolutnie nie do przecenienia. Chyba nigdy mi się nie znudzi podziwianie jej dziesiątek oblicz.
Żuraw

Crane

Grus grus

fot. Łukasz Boch


22 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Metody

Opmerkingen


bottom of page