top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Czasem jest taki dzień

Czasem nadchodzi taki dzień, który przyśpiesza bicie serca. Prognozy bezwietrznego i chłodnego poranka zapowiadają niesamowity spektakl. To moment, gdy nie pozostaje nic innego, jak tylko spakować sprzęt i ruszyć. Chyba nie ma bardziej upajającego widoku niż minimalistyczna szarość zlewająca niebo i ziemię w jedność, niż sylwetki ptaków utkane w próżni, świat przesiąknięty zapachem rozlewisk. Czuć wtedy wolność, prawdziwą radość życia. Poranek przepełniony aurą tajemniczości, wzmacniającej bodźce płynące z tego zakątka prawdziwego piękna.


Nawet woda wydaje się w takie dni jakaś inna, gęstsza, niczym olej. Bezszelestne ruchy rozpychają niewielkie fale, które nie wydają najmniejszego dźwięku. Bulgotanie żurawi słuchać z każdego zakątka, a oczy, słuch, wyobraźnia i ekscytacja, pracują na najwyższych obrotach. Ciche skradanie z pływadełkiem wśród zarośli i skrywanie się w cieniu, by wypracować tę najlepszą pozycję na zdjęcia. Świat skrywa jeszcze mrok, a ja po każdym kolejnym zakręcie rzeki, każdej zatoczce wpatruję się długie chwile przed siebie, szuka odbić na wodzie, długich, smukłych pasów zdradzających ptaki. Tylko tak mogę dostrzec je w ciemności.


Docieram do dobrego miejsca, przede mną niewielka grupa. Jeszcze przez jakiś czas patrzę się w cienie, aby się upewnić, że nie zmyliły mnie stare konary dębów i lip, które niegdyś znaczyły tu wiejską drogę. Chowam się w pływadełku i zastygam czekając na wschód. Delektuje chwilą, uśmiecham sam do siebie.
Żuraw

Crane

Grus grus

fot. Łukasz Boch


18 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Metody

Comments


bottom of page