top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Fotografia przyrodnicza od początku

Pamiętacie to kapitalne zdjęcie Marcina sprzed kilku lat? Dorosła czapla siwa w godowej, pięknej szacie, w oprawie pierwszych, wiosennych liści. Nie było wątpliwości, że to właśnie zdjęcie pojawi się na plakacie jednego z najważniejszych naszych szkoleń. Czas przedstawić Wam bliżej co może zaoferować Elizjum Akademia.


Szkolenie "FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA OD POCZĄTKU" to program stworzony tak, aby przygotować Cię do wejścia w świat fascynującej fotografii przyrodniczej. Każdy nauczy się i pozna narzędzia, które pozwolą mu zaplanować i realizować zdjęcia dzikiej przyrody. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nigdy nie fotografowali dzikiej przyrody, ale również dla tych, którzy chcą poznać sposoby i tajniki tej trudnej sztuki. Naszą dewizą jest uczyć i przygotować. Dać przysłowiową wędkę, abyście po powrocie do domów wiedzieli gdzie, kiedy i w jaki sposób fotografować dziką przyrodę.

Prześledzimy podstawowe zagadnienia z dziedziny fotografii, w tym najważniejsze i elementarne zasady rządzące światem tego medium. Ustawianie ekspozycji, kompozycji, praca ze światłem. Poznamy świadome sposoby wykorzystywania naszego sprzętu i budowania kadru w taki sposób aby był ciekawy i niebanalny.


W dalszej części poznamy najważniejsze metody fotografowania zwierząt. Środowiska występowania i sposoby ukrycia, czy też wtopienia się w otoczenie. Jak szukać, dobrać i przygotować sobie stanowisko, aby móc realizować wymarzone zdjęcia przyrodnicze.

Zastanowimy się nad najważniejszymi elementami ekwipunku, ubioru i wszystkim tym, co możemy z powodzeniem wykorzystywać w naszej przyrodniczej przygodzie.

Każdy z paneli teoretycznych będziemy szlifować w terenie. Zajęcia terenowe będą ściśle powiązane z tym czego nauczymy się na sali wykładowej.


Finalnie poznamy podstawowe i najważniejsze elementy przygotowania naszych zdjęć w ciemni cyfrowej i sposoby publikowania ich w sieci.


Całość szkolenia to trzy dni i dwie noce. Trzydzieści godzin zajęć.


PIERWSZY TERMIN: 25-27 MARZEC

DRUGI TERMIN: 27-29 MAJ

Podczas całości szkolenia będą nas wspierać firmy MrJanGear i Tragopan swoim ekwipunkiem i produktami. Dla wszystkich uczestników szkolenia będą przygotowane preferencyjne warunki zakupu.


Zapisy na naszej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy!


Łukasz i Marcin


52 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Postprodukcja

Comments


bottom of page