top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Początki początku

Bebelucha choć z małymi przerwami trwa i choć nieprzyjemna marznąca mżawka przeplata się z ciemnością niskich chmur, silnymi wiatrami i rozbłoconą ziemią, to w powietrzu i przyrodzie widać początek zmian. Jest połowa lutego i to co nadal wydaje nam się przedłużeniem tej dziwnej zimy, pomału przegrywa z potęgą matki natury.


Gdy tylko rozejdzie się ciężka kotara z nisko idących chmur, a słońce zaświeci i rozpali kolorami okolicę, czuć siłę pierwszego przedwiosennego ciepła. Sam wiatr też zmienił się z kąsającego zimnego ostrza w coś, co przynosi ciepło i wilgoć. W świecie zwierząt też widać zmiany, kormorany przybrały swoje spektakularne siwizny na głowach, a w lesie zaczyna się ruch. Jeszcze skromny, niepozorny, jakby od niechcenia. Pierwsze bębnienia dzięciołów dużych i moich ulubionych czarnych. Sylwetki migają wśród gołych bukowych kolumn, a lutową ciszę lasu co jakiś czas przerywa nawoływanie samca. Nad wodą niekończące się rozlewiska wypełniły tysiące gęsi, gwarne poranki tworzą niezapomnianą melodię. To zwiastuny przedwiośnia, nadchodzi ten niezwykły czas.


#elizjubb

#elizjumakademia

#mrjangear

#tragopanofficialDzięcioł czarny

Black woodpecker

Dryocopus martius

fot. Łukasz Boch


#szkołafotografii #szkołafoto #warsztatyfotograficzne #szkołafotografiiprzyrodniczej #fotografiaprzyrodnicza #fotografowaniezwierząt #fotografowanieptaków #szkoleniafoto #szkoleniafotograficzne #kursyfoto #fotoszkoła #kursyfotografii #fotografiaprzyrody #szkołafotografiiprzyrody #fotografia #wildlifephotography #wildphoto #wildlife

21 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Współpraca

bottom of page