top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Powrót do domu

Stało się. Wizualna karuzela skończyła się niemal tak szybko jak się zaczęła. Z dnia na dzień deszcz opadających liści i sterczące nagie kikuty drzew dobitnie krzyczały o nieuchronności cyklu.

Przeszło pięć tysięcy kilometrów po niesamowitych zakątkach kraju, ogrom wspomnień i materiału, większość jeszcze czekającego na przygotowanie. Dla Was bynajmniej nie oznacza to końca tej podróży, na pewno jeszcze przez długi czas będziemy do niej wracać poprzez zdjęcia i opowieści.

To był niezwykły czas, inspirujący i pouczający. Pomimo tego wszystkiego nasze oczy co raz częściej zaczęły kierować się w stronę miejsca, gdzie dla nas zawsze wszystko się zaczyna. Miejsce gdzie zaczyna się i kończy każda nasza podróż i każda włóczęga. Nie wyobrażamy sobie życia bez wody, rozlewisk, bagien i wszystkim co jest z tym związane. Choć piękno gór, potężnych lasów czy morenowych pagórków zachwyca i pozwala doświadczać tego co nowe, to właśnie złożoność wody ostatecznie i tak nas przyciągnie. Niepowtarzalność światła, refleksów, subtelnych tonacji i ogrom form życia. Wracamy nad wodę, z którą obaj związani jesteśmy od dzieciństwa, która stworzyła nas jako fotografów.

Czapla siwa

Gray heron

Ardea cinerea

fot. Łukasz Boch

12 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Nieuchwytny

Comments


bottom of page