top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Prośba

Dzisiaj będzie nieco inaczej, poruszymy temat dla nas bardzo ważny, temat w zasadzie dotyczący podstaw naszej internetowej działalności, czyli o publikowaniu przez nas prac. Ostatnie miesiące pokazują, że niestety algorytmy miejsc, gdzie publikujemy, ponownie zostały drastycznie pozmieniane. Wiele osób pisze do nas, że nie widzi naszych aktualnych zdjęć i tekstów. Zasięgi zostały obcięte o mniej więcej połowę. Oczywiście związane jest to z cyklicznymi zmianami polityki przez wspomniane portale, które finalnie mają prowadzić do zwiększania grona płacących ogromne sumy za reklamy zwiększające zasięgi.


Wspomniany trend niestety mocno podważa twórców, którzy dobrowolnie i zupełnie za darmo poświęcają swój czas na publikowanie postów i budowanie społeczności. Mamy kilka pomysłów jak temu zaradzić i dlatego dzisiaj zwracamy się do was. Chcielibyśmy prosić was o aktywny udział w karmieniu tego całego algorytmu. Można to zrobić, poprzez lajkowanie naszych postów, napisanie komentarza (jeśli ktoś nie ma ochoty na pisanie, wystarczy w komentarzu wpisać buźkę) oraz udostępnianie naszych zdjęć. Udostępnianie z tych trzech czynności zwiększa zasięgi najbardziej, dlatego każde udostępnienie jest na wagę złota. Wcześniej nie kładliśmy tak wielkiego nacisku na te kwestie, ale jak widać, zmusza nas do tego polityki włodarzy miejsc, gdzie przecież od wielu lat publikujemy nasze prace.


Ciężko pracowaliśmy przez długie lata aby stworzyć wspaniałą społeczność wokół naszej twórczości, teraz jednym suwakiem ktoś odbiera nam możliwość docierania do was. Publikowanie naszych prac to wbrew temu co może się wydawać, sporo poświęconego czasu. Nie chodzi nawet o wykonywanie zdjęć, ale samo publikowanie. Przygotowanie fotografii, napisanie tekstu, odpisanie na komentarze. Nie ukrywamy, że taka sytuacja, gdzie pomimo włożonej energii, nagle cofamy się o kilka lat podkopuje morale. Mamy nadzieję, że ten post dotrze do wielu osób, pozwolimy też sobie na oznaczanie was w postach, sprawdzimy czy dzięki temu, uda nam się dotrzeć do większej ilości osób jaka nas obserwuje.
Żuraw

Crane

Grus grus

fot. Łukasz Boch


21 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Metody

Comentários


bottom of page