top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Przeciwności losu

Pokonywanie własnych słabości, stawianie czoła przeciwnościom losu i walka o szansę dla siebie to nie tylko domena naszych ludzkich spraw. W świecie zwierząt, w tym także ptaków, takie sytuacje są równie częste. Ostatnia sesja, w miejscu absolutnie niezwykłym, miała skrzyżować moje drogi z jednym z takich ptaków.


Bohaterem dzisiejszej opowieści jest młodzian, tegoroczny żuraw, który wykluł się wiosną i teraz wraz z rodziną przemierza kolejne etapy swojej wędrówki. Jest jednym z tysięcy podobnych mu pierwszo-roczniaków. Na tym etapie roku, młode żurawie są już całkowicie lotne i bez problemu dotrzymują kroku swoim rodzicom. O ile "nasz" żuraw w locie na pewno dotrzymuje kroku rodzicom, to w trakcie chodzenia sprawa jest już nieco odmienna. Przykuł moją uwagę dość szybko nietypowym zachowaniem, częstym rozkładaniem skrzydeł i kulejącym ruchem naprzód. Zdjęcia i dalsza obserwacja ukazały powód jego dziwnego zachowania. Kolano żurawia, które pracuje w przeciwnym kierunku jak u człowieka, wyraźnie było wyłamane. Kości nie łączą się w linię, tylko tworzą upiorne świadectwo tego, co musiał przeżyć ten ptak. Rana się zagoiła, a jak widać na załączonym zdjęciu, młody bohater towarzyszy rodzicom w swojej pierwszej wielkiej wędrówce.


Możemy sobie jedynie wyobrazić jaka wolna życia musi być w tej istocie, co musiał przecierpieć i co właściwie mogło się stać. Jedno jest pewne, wygrał swoje życie i przetrwał niezwykle ciężką próbę w pierwszym okresie swojego istnienia. Dla mnie takie obserwacje są niezwykle inspirujące.


Chcecie przeżyć z nami jedno z najpiękniejszych widowisk w przyrodzie? Mamy jeszcze wolne miejsca na tegoroczne . Wszystkie informacje o wyprawach z Elizjum, znajdziecie na naszej stronie. Link wrzucam w komentarze, a tymczasem do następnego.


#elizjubb

#elizjumakademia

#mrjangear

#tragopanofficialŻuraw

Crane

Grus grus

fot. Łukasz Boch


#szkołafotografii #szkołafoto #warsztatyfotograficzne #szkołafotografiiprzyrodniczej #fotografiaprzyrodnicza #fotografowaniezwierząt #fotografowanieptaków #szkoleniafoto #szkoleniafotograficzne #kursyfoto #fotoszkoła #kursyfotografii #fotografiaprzyrody #szkołafotografiiprzyrody #fotografia #wildlifephotography #wildphoto #wildlife


19 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Mgła

W locie

bottom of page