top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Ta siła

Jest pewna siła, która pcha nas w nieznane, która każde przeć naprzód. Obezwładnia i przyjemnie otępia i jest pewien moment, gdy można ją poczuć bardzo wyraźnie, poczuć jak przepełnia człowieka. Delikatne mrowienie, ekscytacja, podniecenie, a może to ciekawość, potrzeba odkrywania?


Tego dnia nie było większego problemu z pobudką, pomimo, że budzik rozpoczął kanonadę o otępiającej wydawać by się mogło godzinie. Jest początek jesieni, druga nad ranem. Nawet nie patrzyliśmy na prognozę i tak byśmy ruszyli. Samochód, potem długa droga do zatoki. Teren jest trudny, miejscami bagnisty, innym razem poryty przez bobry, kilka dni temu jedno z tych miejsc zapadło się pod naszym ciężarem. Niesiemy ogrom ciężaru, ubrani w skafandry, ciepłą odzież, z ciężkimi aparatami i obiektywami, a do tego każdy targa pływadło i siatki do zamaskowania. Wariactwo. W połowie drogi się rozdzielamy, każdy idzie teraz w swoją stronę, na swoje miejsce.


Zanurzenie w wodzie momentalnie odcina mnie od tego co było. Przestaję myśleć o czymkolwiek innym. Wokół panują całkowite ciemności, księżyc jest w nowiu, a niebo spowijają wysokie chmury. Idę powoli, tak żeby nie marszczyć wody, nie hałasować. Wzrok powoli się przyzwyczaja, linia trzcin, niewielka wysepka, zarysy delikatnie majaczą w mroku. Kieruję się tam gdzie spodziewam się ptaków, ale ich finalne położenie nigdy do końca nie jest jasne. Muszę je znaleźć zanim zacznie się szarówka, muszę je znaleźć w całkowitych ciemnościach. Zmysły wyostrzają się. Słuch, wzrok, to co czuję pod stopami. Znowu spływa na mnie ten stan, ta niezwykła siła, czuję mrowienie na szyi.


#elizjumbb

#elizjumakademia

#mrjangear

#tragopanblinds


Żuraw

Crane

Grus grus

fot. Łukasz Boch

59 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Mgła

W locie

bottom of page