top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Ujarzmić światło

To co wpływa na wygląd i postrzeganie zdjęcia jesteśmy w stanie dość precyzyjnie i obszernie opisać. Jednak fundamentalny element układanki, stanowi obszar, którego zbadanie może zająć lata. Właściwości i moc wpływania światła w procesie tworzenia fotografii są trudne do przecenienia. To czynnik zmieniający się w trakcie dnia, z minuty na minutę, ale również w ciągu roku. Światło będzie się zmieniać w zależności od otoczenia i miejsca, w którym ustawimy stanowisko. To trochę tak jakby opisać możliwości i procesy ludzkiego umysłu.


Kluczem w budowaniu obrazu jest zrozumienie to jak powstaje i to jak wpływa na jego wygląd każdy czynnik. Świadomy fotograf potrafi ocenić otoczenie, światło i możliwości miejsca. Obrazy tworzą się w wyobraźni jedynie poprzez obserwację. Dotarcie do tego momentu jest możliwe i wykonalne. Możemy to zrobić samodzielnie, ale to lata obserwacji, potknięć, prób i błędów.


Dlatego wraz z Marcinem stworzyliśmy Elizjum Akademię i program nauczania, który pozwoli Ci poznać te tajniki wspólnie z nami. Na zajęciach teoretycznych i praktycznych wspólnie ujarzmimy światło i nie tylko. Najbliższy termin już w kwietniu. Mamy ostatnie dwa miejsca. Link do wydarzenia znajdziesz w komentarzach. Do zobaczenia na miejscu.
Gęś gęgawa

Anser anser

Greylag Goose

fot. Marcin Baranowski


20 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

O gęgawach

Trzeci wymiar

Jeden dzień

Comments


bottom of page