top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Zmiany nadchodzą

Listopad pędzi z niepohamowaną siłą, a to oznacza kolejne zmiany w przyrodzie. Choć liście jeszcze gęsto pokrywają drzewa, nieuchronnie nadchodzi schyłek jesieni. Na rozlewisku niespotykany gwar. Tysiące żurawi i gęsi zdominowały szerokie koryta i zakola. Jeszcze czasem pojawi się czapla biała, czasem spod nóg wyrwie się kszyk, ale zasadniczo to czas panowania żurawi i tak już zostanie przez kolejny miesiąc.


Ostatnie deszcze zmieniły rzekę, spory udział w jej życiu mają też bobry. Te czynniki najczęściej wpływają na zmiany i życie całego obszaru. Woda nieustannie pracuje i zmienia się. Tam gdzie wcześniej była płycizna, dzisiaj może być zaskakujący dołek. Zmieniają się też trasy koryt, mielizny, układ rozlewisk i ich kształty. To wpływa też na ptaki, wszystko w nieustannym ruchu. Fascynujące tętno rzeki. Choć pozornie niezauważalne, to kryjąca w sobie niezwykłą siłę do tworzenia i kształtowania. To wszystko sprawia, że każdy rajd, każda wyprawa jest niebywale fascynująca. To ciągłe odkrywanie, poddawanie się rytmowi tego miejsca. Tak było i tym razem, gdy niesamowite kolory brzasku, spotęgowane przez parującą rzekę absolutnie nas oczarowały. Przeżywanie tego w tym ogromie otaczającej dzikości sprawia wrażenie czegoś monumentalnego, zapada w pamięć i oczyszcza. To chyba jedno z piękniejszych przeżyć.


Jeśli macie ochotę wyruszyć z nami na spotkanie tego piękna, to przed nami ostatnie dwa, może trzy tygodnie. Możecie do nas pisać przez stronę lub komunikatory. Do zobaczenia.
Żuraw

Crane

Grus grus

fot. Łukasz Boch


15 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Metody

Comentarios


bottom of page