top of page

pt., 01 lip

|

Cierszewo

FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA DLA ZAAWANSOWANYCH

Samodoskonalenie to klucz do osiągnięcia najwyższego poziomu. Przełam granice razem z nami. Niech Twoja pasja nabierze rozpędu, a Ty poznaj najgłębsze tajniki sztuki fotografii przyrodniczej dla zaawansowanych. Szkolenie z fotografii przyrodniczej dla zaawansowanych to nowy poziom sztuki.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA DLA ZAAWANSOWANYCH
FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA DLA ZAAWANSOWANYCH

Czas i lokalizacja

01 lip 2022, 10:00 – 03 lip 2022, 16:00

Cierszewo, 09-414, Polska

O wydarzeniu

Szkolenie "FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA DLA ZAAWANSOWANYCH" to program dla osób chcących pogłębić posiadaną wiedzę fotograficzną i przyrodniczą. Oczywistym jest, że fotograf dzikiej przyrody musi nie tylko biegle władać arkanami sztuki uwieczniania obrazu, ale też być przyrodnikiem. Umiejętność połączenia tych dwóch światów jest kluczem w docieraniu do zadziwiających kadrów i fascynujących przygód. Jeśli chcesz wejść na najwyższy poziom, opanować perfekcyjnie kadr, światło i zrozumieć najbardziej zawiłe tajemnice tej sztuki, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie. 

Fotografia przyrodnicza jak każdy rodzaj fotografii jest wpisana w kanon wielu zasad. Nie zamierzamy robić rewolucji, bo te zasady działają, a nasi kursanci mają możliwość poznać je na szkoleniu: "Fotografia przyrodnicza od początku", tutaj jednak idziemy krok, czy nawet wiele kroków dalej. Zasady przyjęte i często stosowane, będziemy łamać i podważać, poznamy metody i sposoby wyjścia z betonowych reguł. Postaramy się wyzwolić w Was prawdziwych odkrywców nie tylko świata przyrody, ale również świata fotografii.

W pierwszym etapie szkolenia prześledzimy i przenalizujemy wszystkie cechy, które czynią zdjęcie nie tylko dobrym, ale bardzo dobrym, lub nawet wyjątkowym. Co powoduje, że nasze oczy rozpalają się błyskiem na widok niektórych kadrów? Czy to na pewno tylko kwestia wymarzonego gatunku, a może niekoniecznie? 

Przeanalizujemy dogłębnie pracę ze światłem zastanym, budowanie i pracę z tłem, zaawansowaną kompozycję obrazu, by nareszcie poznać różne metody i triki, które wybiją nasze zdjęcia na inny poziom. 

Sama obsługa aparatu choć bez wątpienia jest wam znana, również stanie się przedmiotem naszej pracy. Wyciągniemy z naszych aparatów i obiektywów maksimum możliwości i wspólnie prześledzimy jak ustawiać ekspozycję w konkretnych warunkach i sytuacjach. Jak wychodzić poza to, co zostało przyjęte. 

Naszą dewizą jest minimalizm i mobilność w terenie. Postaramy się Wam pokazać jak pracujemy i jak działamy w terenie podczas zdjęć, co naszym zdaniem daje najlepsze rezultaty. Prześledzimy całą drogę od zamiarów, poprzez same przygotowania do finalnych zdjęć.

Poznamy najlepsze miejsca i pory roku na dane gatunki zwierząt w naszym kraju. Gdzie i jak szukać, w jaki sposób się przygotować i jak planować nasze wyprawy fotograficzne. Ta wiedza przyrodnicza jest naszym zdaniem kluczowa w pracy fotografa przyrody.

Ostatnim panelem szkolenia jest to solidne przygotowanie zdjęcia w programie cyfrowym. Podstawowe procesy w programach cyfrowych pominiemy, a na warsztat pójdzie bardziej złożona praca z filtrami, warstwami i maskami warstw. Nauczymy się dostrzegać potencjał w wykonywanych przez nas zdjęciach. Wiedząc ile jesteśmy w stanie wyciągnąć z surowego RAW'a, lepiej przygotujemy się do pracy w terenie. Zajmiemy się tutaj zarówno Lightroomem jak i Photoshopem. Poznamy kilka metod przygotowania naszego zdjęcia w takich sposób, aby wciągnąć z niego maksimum. 

Podczas całości szkolenia swoim ekwipunkiem i produktami będą nas wspierać firmy MrJanGear i Tragopn . Dla wszystkich uczestników szkolenia będą przygotowane preferencyjne warunki zakupu w wyżej wymienionych firmach.

Po zakończonym szkoleniu nauczysz się:

 • Zaawansowanych metody komponowania obrazu.
 • Analizowania i wykorzystywania subtelności światła zastanego.
 • Zaawansowanej pracy z tłem jako kluczowym czynnikiem budowania kadru.
 • Zaawansowanych metod obsługi aparatu, z naciskiem położonym na ustawianie ekspozycji i inne przydatne funkcje.
 • Metod i pracy stosowanych w terenie przez zespół Elizjum.
 • Rozmieszczenia poszczególnych gatunków, środowisk i miejsc na zdjęcia na przestrzeni roku.
 • Metod poszukiwań gatunków i miejsc do zdjęć w Polsce.
 • Sposobu przygotowania stanowiska zdjęciowego, aby kadry były wyjątkowe.
 • Selekcji i katalogowania zdjęć.
 • Zaawansowanych metod wykonywania ukryć i wykorzystywania gotowych rozwiązań do bycia niewidzialnym.
 • Zaawansowanych metod obróbki w programach cyfrowych, przy użyciu masek, filtrów i warstw.

Przygotujemy Cię i przeprowadzimy przez wszelkie zawiłości świata fotografii przyrodniczej. Damy Ci narzędzia, rozwiązania i wiedzę, aby to co wydaje się nieosiągalne, stało się możliwe!!

Nie ma drogi na skróty, ale swoją możesz przemierzać z nami...

Łukasz i Marcin

elizjumbb.com

KOSZT SZKOLENIA: 1900 PLN.

KOSZT KWATERUNKU Z WYŻYWIENIEM: OKOŁO 400 PLN. - OBOWIĄZUJE CENA PO AKTUALNYM CENNIKU OŚRODKA.

W CENIE SZKOLENIA:

 • 30 GODZIN ZAJĘĆ W NIEWIELKICH GRUPACH POD OPIEKĄ ZAŁOGI ELIZJUMBB -> ŁUKASZA I MARCINA.
 • ZAJĘCIA TEORETYCZNE W PROFESJONALNEJ SALI KONFERENCYJNEJ.
 • ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W PRZEPIĘKNYCH OTULINACH RZECZKI SKWRY.
 • WYPOSAŻENIE DYDAKTYCZNE. 
 • STOLIK KAWOWY.

W CENIE KWATERUNKU I WYŻYWIENIA:

 • PEŁNE WYŻYWIENIE SKŁADAJĄCE SIĘ Z TRZECH DAŃ. W DNIU PRZYJAZDU BEZ ŚNIADANIA I BEZ KOLACJI W DNIU WYJAZDU.
 • DWA NOCLEGI W POKOJU DWUOSOBOWYM O BARDZO PRZYJEMNYM STANDARDZIE W OŚRODKU REKREACYJNO-SZKOLENIOWYM CIERSZEWO.

CENA ZA SZKOLENIE NIE OBEJMUJE KWATERUNKU I WYŻYWIENIA.

Jeśli zaproponowane terminy Ci nie odpowiadają, nie przejmuj się. Szkolenia będą organizowane cyklicznie. Śledź naszą stronę i zapisz się do subskrypcji, a na pewno nic Cię nie ominie.

Masz dodatkowe pytania, a może życzenia? Napisz do nas!

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page