top of page

sob., 25 cze

|

Cierszewo

SPECJALIZACJA - FOTOGRAFOWANIE Z NOCOWANIEM W TERENIE

Poczuj fotografię przyrodniczą w pełnym wymiarze. Doświadcz piękna nocy i biwakowania w dzikich ostępach przyrody. Nauczymy i przygotujemy Cię do fotografowania przyrody z noclegiem w terenie. Poznaj ekwipunek i naucz się realizować niesamowite wyprawy.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
SPECJALIZACJA - FOTOGRAFOWANIE Z NOCOWANIEM W TERENIE
SPECJALIZACJA - FOTOGRAFOWANIE Z NOCOWANIEM W TERENIE

Czas i lokalizacja

25 cze 2022, 10:00 – 26 cze 2022, 16:00

Cierszewo, 09-414, Polska

O wydarzeniu

"Fotografowanie z noclegiem w terenie" to specjalistyczne szkolenie, które ukazuje jedną z naszych ulubionych i najlepiej sprawdzających się form fotografii przyrodniczej. Nauczymy cię jak się przygotować i jak przeprowadzić wyprawę, by spędzić noc na stanowisku wśród ptaków i dziczy. Wszystko po to, aby wraz z nadejściem świtu być gotowym do wykonywania zdjęć. Idea pozornie prosta i logiczna, ale wiąże się z nią wiele czynników i niespodzianek, a samo spanie w terenie w pozycji często karkołomnej, może się wydawać niemożliwe. Dołącz do nas i dowiedz się jak to jest być nocą na bagnach, w lesie czy tuż obok rwącej rzeki. Poznaj metody i wyposażenie najlepiej sprawdzające się w takich sytuacjach. Przepracujemy warianty na każdą porę roku i każde środowisko, by finalnie ruszyć wspólnie w teren i przenocować na stanowisku, które wspólnie przygotujemy. Fotograficzne wyprawy na kilka dni pozostawiają chyba największą dawkę wspomnień i emocji. To zupełnie inny wymiar obcowania z naturą, a każda taka noc pozostanie głęboko w twojej pamięci.

Przez dwa dni będziemy analizowali i rozbierali na czynniki pierwsze wszystko co związane jest z nocowaniem w terenie. Zaczniemy od faktów i mitów, od prawdziwych i urojonych zagrożeń, od trudności z jakimi możemy się spotkać, a co w istocie jest naprawdę łatwe, lub nawet banalne.

W dalszym etapie czeka nas omówienie jak dobrać stanowisko, jak rozpoznać właściwe miejsce, jak je przygotować. W jaki sposób przygotować się logistycznie i jak to wszystko spakować. Mobilność i waga ekwipunku jest kluczowa, więc wyrzucimy z plecaków wszystko co zbędne, a zabierzemy tylko to co wykorzystamy. 

Dochodzimy do najważniejszej rzeczy, czyli tworzenie stanowiska. To kluczowy moment, w którym poznacie metody nocowania w terenie. Stworzymy miejsce na nocleg, które jednocześnie będzie świetnie nadawało się do wykonywania zdjęć. Przygotujemy je wspólnie w trakcie pokazów i szkoleń, co będzie wstępem do właściwego zadania.

Nauczymy się maskować i zabezpieczać teren, aby wtopić się całkowicie w otoczenie. Przeanalizujemy wspólnie najwłaściwszy ubiór, najlepsze akcesoria, żywność i całą resztę jaka jest niezbędna w tego typu fotografii.

Na koniec popołudnia zabieramy was w teren, gdzie będziemy wszystko wykonywać w praktyce. Spędzimy tam noc, by rano spróbować swoich sił podczas fotografowania. Ten moment będzie zwieńczeniem całej wcześniejszej wiedzy.

Drugi dzień poświęcimy na podsumowanie wrażeń i efektów. Przeanalizujemy sobie wszystkie dotychczasowe kwestie. Zajmiemy się też samym sprzętem fotograficznym, jak bezpiecznie transportować i użytkować w takich warunkach. 

Ostatnia część będzie nawiązaniem do kwestii doboru miejsca. Czyli jak wykorzystać tło, kompozycje, jak się ustawić do światła, jak przewidzieć wszystkie te czynniki, aby to one dyktowały miejsce stanowiska. Na co zwrócić uwagę, aby nasze zdjęcia były wyjątkowe. 

Podczas szkolenia zaprezentujemy wam gotowe rozwiązania naszych partnerów. Każdy z uczestników otrzyma na czas zajęć namiot-norkę, w której będziemy spędzać noc.

Po zakończonym szkoleniu nauczysz się:

 • Faktycznych i mitycznych zagrożeń podczas biwakowania w terenie.
 • Dobierać właściwie ekwipunek na taką wyprawę.
 • Jak zbalansować wagę do użyteczności wszystkiego co ze sobą zabierzesz.
 • Bezpiecznego poruszania i przebywania nocą w terenie.
 • Dobierać stanowisko pod zdjęcia i nocleg jednocześnie.
 • Budować stanowisko do nocowania i fotografowania.
 • Optymalnych rozwiązań jakie są na rynku.
 • Nowej, fascynującej formy doznań i obcowania z naturą - spędzimy noc w przygotowanym przez siebie miejscu.
 • Dobierania tła, kierunku światła, kompozycji. Jak to zaplanować i przwidzieć.
 • Jak bezpiecznie transportować sprzęt w trudnym terenie.

Przygotujemy Cię i przeprowadzimy przez wszelkie zawiłości świata fotografii przyrodniczej. Damy Ci narzędzia, rozwiązania i wiedzę, aby to co wydaje się nieosiągalne, stało się możliwe!!

Nie ma drogi na skróty, ale swoją możesz przemierzać z nami...

Łukasz i Marcin

elizjumbb.com

KOSZT SZKOLENIA: 1400 PLN.

KOSZT KWATERUNKU Z WYŻYWIENIEM: 250 PLN.

W CENIE SZKOLENIA:

 • ZAJĘCIA ZAPLANOWANE NA DWA DNI
 • 20 GODZIN ZAJĘĆ W NIEWIELKICH GRUPACH POD OPIEKĄ ZAŁOGI ELIZJUMBB -> ŁUKASZA I MARCINA.
 • ZAJĘCIA TEORETYCZNE W PROFESJONALNEJ SALI KONFERENCYJNEJ.
 • ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W PRZEPIĘKNYCH OTULINACH RZECZKI SKWRY.
 • WYPOSAŻENIE DYDAKTYCZNE. 
 • STOLIK KAWOWY.

W CENIE KWATERUNKU I WYŻYWIENIA:

 • WYŻYWIENIE SKŁADAJĄCE SIĘ Z DWÓCH DAŃ W DNIU PRZYJAZDU I DWÓCH DAŃ W DNIU WYJAZDU.
 • JEDEN NOCLEG W POKOJU DWUOSOBOWYM O BARDZO PRZYJEMNYM STANDARDZIE W OŚRODKU REKREACYJNO-SZKOLENIOWYM CIERSZEWO.

CENA ZA SZKOLENIE NIE OBEJMUJE KWATERUNKU I WYŻYWIENIA.

Jeśli zaproponowane terminy Ci nie odpowiadają, nie przejmuj się. Szkolenia będą organizowane cyklicznie. Śledź naszą stronę i zapisz się do subskrypcji, a na pewno nic Cię nie ominie.

Masz dodatkowe pytania, a może życzenia? Napisz do nas!

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page