top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Naprzeciw siebie

O tym jak istotne są doznania podczas wypraw fotograficznych pisaliśmy już wielokrotnie. O tym, że wyzwanie, zmagania z własnymi słabościami, strachem, głodem, zimnem, czy innymi przeciwnościami nas kształtują, mówiliśmy również. To te momenty wykuwają z nas nie tylko lepszych fotografów, ale i ludzi.


Gdy dzisiaj piszę te słowa, staram się cofnąć pamięcią ile razy przeciwności po tej drugiej, normalnej stronie życia w dzisiejszej rzeczywistości, rzucały nam wyzwanie? Ile razy podnosiliśmy czoło i szliśmy dalej nie patrząc na nic, ile razy przemogliśmy chęć poddania się? Nie jestem w stanie nawet ocenić jak wielki wpływ na nasze życie wywarła fotografia. Uświadomienie sobie, że sukces wymaga często poświęceń, że wytrwałością, pracą i systematycznością można osiągnąć wiele, że słabości można pokonać. To wszystko udowodniła nam fotografia przyrodnicza, to dzięki niej osiągnęliśmy poczucie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Czasem wystarczy iść dłużej, czasem wystarczy płynąć dalej, czasem wspiąć się wyżej, a czasem najzwyczajniej poczekać.


Dzisiaj, staramy się przekazać to naszym kursantom. Próbujemy zainspirować wszystkich, którzy do nas przyjeżdżają, to właśnie konfrontacja z samym sobą daje największe poczucie satysfakcji. Zdjęcia, które uważamy za sukces, smakują i cieszą najbardziej, gdy rzuciły nam wyzwanie, a my je nie tylko przyjęliśmy, ale przezwyciężyliśmy.


Dla wszystkich, którzy mają ochotę podjąć z nami wyzwanie i ruszyć na niesamowitą przygodę, na spotkanie z tysiącami żurawi, mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, a tymczasem głowa do góry, życie jest piękne, nawet, gdy czasem daje w kość.
Żuraw

Crane

Grus grus

fot. Łukasz Boch


25 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Metody

Comments


bottom of page