top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Perfekcyjna kompilacja

Są w świecie przyrody rzeczy, które pasują do siebie jak przysłowiowe połówki jabłka. Zjawiska czy miejsca pasujące do żyjących w nich stworzeń i współgrające w sposób wręcz fantastyczny. Jesień obfituje w takie perfekcyjne kompilacja, a jedną z nich jest dzisiejszy temat, czyli czaple białe skąpane we mgle.


Mgła jest niezwykle potężnym narzędziem w budowaniu atmosfery zdjęcia. Na pewno znajdą się osoby, które niejednokrotnie fotografując narzekały na mgłę. To prawda, stawia ona pewne wymogi i wyzwania zarazem. Odpowiednio jednak wykorzystana, ujawnia nieprawdopodobny klimat, który potrafi zachwycać. Pamiętam wiele wschodów słońca, gdy siedząc gdzieś w pływadełku na rozlewiskach, czy pod pasem bunowi, nie mogłem się wręcz napatrzeć na wizualny koncert mglistego poranka okraszony ptactwem. Dlatego właśnie, każdy symptom pojawienia się o poranku mgieł jest dla nas jak prezent od losu. Dlatego też jesień jest tak szczególnym czasem, w żadnej innej porze mgły nie malują się tak spektakularnie jak wtedy.


Zestawienie z mgłą białych sylwetek czapli przywodzi na myśl coś nierealnego, jakby nie z tego świata. Bezszelestne ptaki, których postaci zacierając się z nicością zawiesiny. Jeden z najwspanialszych widoków jakiego można doświadczyć obcując z przyrodą. Dzisiaj ten widok jest dla was.


Czapla biała

Great white heron

Ardea alba

fot. Łukasz Boch


26 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Nieuchwytny

Comments


bottom of page