top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Postprodukcja

Temat postprodukcji zdjęć cyfrowych wraca jak bumerang. Czy warto obrabiać, jak bardzo, czy to nie jest zakłamywanie rzeczywistości, a przecież było tak jak na zdjęciu? W rozmowach z naszymi kursantami często podkreślam wagę tego procesu, jego nieodłączność od samej fotografii i staram się pokazać jak istotna jest postprodukcja w całym procesie tworzenia.


Często porównuję ją do podania naszym gościom pysznego, wykwintnego dania, podanego w odpowiedni sposób. Właściwe talerze, udekorowany stół, udekorowana potrawa, piękne sztućce, versus to samo danie podane prosto z patelni. Moim osobistym zdaniem, ta dwoistość i odwieczna dyskusje bierze się przede wszystkim z braku znajomości obsługi programów i z tego, że coś, co nas przerasta, jest na pewno złe i niepotrzebne.


Dużo osób pytało się o szkolenie z samej postprodukcji, gdzie skupimy się tylko na tym aspekcie. Nie ukrywam, że od jakiegoś czasu chodziło mi to po głowie. W tym roku uruchamiamy pierwsze szkolenie, gdzie skupiamy się tylko na programach do pracy w ciemni cyfrowej. Weźmiemy tego diabła za rogi i pokażemy wam, że wasze zdjęcia można wynieść na inny poziom. Nauczymy się sortować, zarządzać naszymi zasobami, ale przede wszystkim pracować nad naszym obrazem. Nie będzie sztucznej inteligencji, a klasyczna praca w ciemni z wykorzystaniem Lightroom, Photoshop i wtyczki Nik Collection. Szkolenie organizujemy w Łodzi, aby dojazd był wygodny i łatwy. Od południa w sobotę do obiadu w niedziele. Szykujcie się i i zapisujcie. Szkolenie odbędzie się w dniach 11-12.05. Szczegóły oczywiście w zakładce Elizjum Akademia.


Tymczasem na zdjęciu, sóweczka odwiedzającej swoją spiżarnię. Zdjęcie wykonane w dość trudnych okolicznościach pogodowych, ale wybrałem to ujęcie nieprzypadkowo, poniżej znajdziecie surowego RAW'a, żeby zobaczyć w jaki sposób pracujemy nad fotografią.


Do zobaczenia na miejscu.Sóweczka

Pygmy Owl

Glaucidium passerinum

fot. Łukasz Boch


28 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page