top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Turkus z cynamonem

"Jeśli nie potrafisz wykorzystać minuty, to zmarnujesz i godzinę, i cały dzień, i całe życie!"Wystartowaliśmy dzisiaj z cytatem dosadnym. Sołżenicyn daje prosty, ale jakże trafny przekaz tego jak może wyglądać nasz czas. Staramy się go wzbogacać, budować jego sens, próbujemy wykorzystać daną nam minutę, godzinę i dzień. Nie jest to łatwe w czasach owładniętych manią posiadania i splendoru. Nie jest to łatwe gdy dzień mamy napchany obowiązkami po brzegi, gdy brakuje czasu nawet na sen. Łatwo nie jest, ale próbować trzeba.

My postanowiliśmy spróbować na swój własny sposób, nie tylko obcowanie z przyrodą i powiązana z tym fotografia, ale pewnego rodzaju filozofia poszukiwań własnej drogi. To ona właśnie stała się naszym silnikiem do tego aby nadać szerszy sens naszemu bytowi. Bynajmniej nie mamy tutaj na myśli porzucenia wszelkich innych wartości i przyjęcie tylko tych związanych z aparatem, spisywaniem tekstów, przemyśleń, spaniem w terenie i podziwianiem ptaków.

Każdy z nas prowadzi przez większość czasu normalne i zwyczajne życie, każdy z nas mierzy się z tym wszystkim, z czym mierzy się współczesny homo sapiens. Naszym zdaniem cała sztuka polega na tym, aby chcieć i nauczyć się łapać te wplecione pomiędzy prozę chwile i momenty , wykorzystywać je i nadawać im wartość. Ta dla każdego może być inna, ale poczucie tej wartości zatrzyma tępo mijanego czasu, poczucie tej najwyższej wartości spędzonych kilku zaledwie godzin w tygodniu staje się motorem napędowym do uśmiechu i energii przez większość czasu. To stąd można czerpać siłę i inspirację, właśnie tak zapisujemy i korzystamy z naszych minut, godzin i życia. Znalezienie tego czasu wymaga nieco poświęcenia, może nawet pewnej nauki, ale to co otrzymujemy w zamian wydaje się być bezcenne.

Dzisiejszy post jest pięćsetnym jaki zamieściliśmy w ramach Elizjum, z tej okazji chcieliśmy podziękować za Waszą obecność, wsparcie, komentarze, za to, że jesteście. Elizjum ostatnimi czasy szczególnie ożyło, stało się enklawą ludzi radosnych, pozytywnych, miejscem bez nienawiści, polityki, kłótni i oskarżeń. Życzymy sobie i Wam aby tak pozostało, aby przez kolejne pięćset postów nasza niezwykła społeczność rosła, komentowała, wrzucała zdjęcia i wspólnie z nami przeżywała piękno otaczającego świata.

Zimorodek zwyczajny

Kingfisher

Alcedo atthis

fot. Łukasz Boch

17 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Nadchodzi zima

Czas relaksu

Comentarios


bottom of page