top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Fotografia przyrodnicza dla zaawansowanych

Niezwykły moment karmienia młodych rybitw przez matkę. Wszystko na złotym piasku, w świetle wschodzącego słońca. Ten niesamowity moment zamknięty w kadrze wykonanym przez Marcina, będzie zdobił kolejne z naszych szkoleń. Elizjum Akademia pragnie przedstawić "Fotografię przyrodniczą dla zaawansowanych".


Samodoskonalenie to klucz do osiągnięcia najwyższego poziomu. Przełam granice razem z nami. Niech Twoja pasja nabierze rozpędu, a Ty poznaj najgłębsze tajniki sztuki fotografii przyrodniczej dla zaawansowanych.


Szkolenie "FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA DLA ZAAWANSOWANYCH" to program dla osób chcących pogłębić posiadaną wiedzę fotograficzną i przyrodniczą. Oczywistym jest, że fotograf dzikiej przyrody musi nie tylko biegle władać arkanami sztuki uwieczniania obrazu, ale też być przyrodnikiem. Umiejętność połączenia tych dwóch światów jest kluczem w docieraniu do zadziwiających kadrów i fascynujących przygód. Jeśli chcesz wejść na najwyższy poziom, opanować perfekcyjnie kadr, światło i zrozumieć najbardziej zawiłe tajemnice tej sztuki, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.


Fotografia przyrodnicza jak każdy rodzaj fotografii jest wpisana w kanon wielu zasad. Nie zamierzamy robić rewolucji, bo te zasady działają, a nasi kursanci mają możliwość poznać je na szkoleniu: "Fotografia przyrodnicza od początku", tutaj jednak idziemy krok, czy nawet wiele kroków dalej. Zasady przyjęte i często stosowane, będziemy łamać i podważać, poznamy metody i sposoby wyjścia z betonowych reguł. Postaramy się wyzwolić w Was prawdziwych odkrywców nie tylko świata przyrody, ale również świata fotografii.


W pierwszym etapie szkolenia prześledzimy i przenalizujemy wszystkie cechy, które czynią zdjęcie nie tylko dobrym, ale bardzo dobrym, lub nawet wyjątkowym. Co powoduje, że nasze oczy rozpalają się błyskiem na widok niektórych kadrów? Czy to na pewno tylko kwestia wymarzonego gatunku, a może niekoniecznie?


Przeanalizujemy dogłębnie pracę ze światłem zastanym, budowanie i pracę z tłem, zaawansowaną kompozycję obrazu, by nareszcie poznać różne metody i triki, które wybiją nasze zdjęcia na inny poziom.

Sama obsługa aparatu choć bez wątpienia jest wam znana, również stanie się przedmiotem naszej pracy. Wyciągniemy z naszych aparatów i obiektywów maksimum możliwości i wspólnie prześledzimy jak ustawiać ekspozycję w konkretnych warunkach i sytuacjach. Jak wychodzić poza to, co zostało przyjęte.

Naszą dewizą jest minimalizm i mobilność w terenie. Postaramy się Wam pokazać jak pracujemy i jak działamy w terenie podczas zdjęć, co naszym zdaniem daje najlepsze rezultaty. Prześledzimy całą drogę od zamiarów, poprzez same przygotowania do finalnych zdjęć.


Poznamy najlepsze miejsca i pory roku na dane gatunki zwierząt w naszym kraju. Gdzie i jak szukać, w jaki sposób się przygotować i jak planować nasze wyprawy fotograficzne. Ta wiedza przyrodnicza jest naszym zdaniem kluczowa w pracy fotografa przyrody.


Ostatnim panelem szkolenia jest to solidne przygotowanie zdjęcia w programie cyfrowym. Podstawowe procesy w programach cyfrowych pominiemy, a na warsztat pójdzie bardziej złożona praca z filtrami, warstwami i maskami warstw. Nauczymy się dostrzegać potencjał w wykonywanych przez nas zdjęciach. Wiedząc ile jesteśmy w stanie wyciągnąć z surowego RAW'a, lepiej przygotujemy się do pracy w terenie. Zajmiemy się tutaj zarówno Lightroomem jak i Photoshopem. Poznamy kilka metod przygotowania naszego zdjęcia w takich sposób, aby wciągnąć z niego maksimum.


Całość szkolenia to trzy dni i dwie noce. Trzydzieści godzin zajęć.


PIERWSZY TERMIN: 20-22 MAJA

DRUGI TERMIN: 1-3 LIPCA


Podczas całości szkolenia swoim ekwipunkiem i produktami będą nas wspierać firmy MrJanGear i Tragopn . Dla wszystkich uczestników szkolenia będą przygotowane preferencyjne warunki zakupu w wyżej wymienionych firmach.


Zapisy na naszej stronie internetowej w zakładce Elizjum Akademia.

Serdecznie zapraszamy!


Łukasz i Marcin

39 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Postprodukcja

Comments


bottom of page