top of page

NASZE OPOWIEŚCI

Ludzie czynu

Zawsze zadziwia nas splot różnych najdrobniejszych zdarzeń i względnie przypadkowych sytuacji, które w efekcie doprowadzają nas w jakieś miejsce, stawiają w obliczu czegoś niezwykłego. Czasem spóźnienie, czasem znalezisko, czy pomylenie drogi, a czasem pozornie zwyczajna rozmowa. Taki początek uruchamia lawinę zdarzeń, kolejnych sytuacji, a nikt nie wie gdzie i kiedy jest koniec. Może nigdy?

Tak właśnie wydarzyło się tym razem. Niezwykły splot drobnych zdarzeń, który doprowadził nas do niezwykłej znajomości. Pójdźki od dawna nas nurtowały, a wizja przeżycia z nimi kilku, czy nawet kilkunastu tygodni zdjęć buzowała w głowach i piętrzyła się z każdym rokiem narastając niemiłosiernie. O tych sowach wiedzieliśmy niewiele, pierwsze nieśmiałe obserwacje, pierwszy rewir i pierwsza wypatrzona pójdźka. Wybuch entuzjazmu i nowy wulkan pomysłów i wizji zdjęciowych, potem pierwsze zrealizowane zdjęcia. Szybko okazało się, że jak z każdym gatunkiem, a zwłaszcza z sową, to ogromny temat do zgłębienia. Szukając więcej wskazówek o życiu tych sów, zupełnie przypadkiem uśmiechnęła się do nas stara, dobra życzliwość. Trafiliśmy na stronę Jarka Edwina. To postać nietuzinkowa, jak sam twierdzi odwdzięcza się ptakom za możliwość zdjęć i przebywania z nimi budując schronienia. Wiesza budki lęgowe, ale nie tylko, obserwuje i czynnie uświadamia mieszkańców o swoich sąsiadach. Tak, zgadliście! Sowy stały się jego obsesją. Miliony jest linków wołających o klikanie, czy udostępniania, wszystko żeby ratować, pomagać, czy wskrzesić. Czy aby na pewno? Jeśli ktoś z nas mógłby czerpać inspiracje jak pomagać przyrodzie naprawdę, w sposób namacalny, to ten facet jest najlepszym przykładem do naśladowania. To co robi to prawdziwe czyny, bez pompowania i całej show-machiny.

Nas osobiście ogromnie cieszy, że są tacy ludzie. Dla nas to inspiracja i jeszcze jedno potwierdzenie, że świat jest pełen niesamowitych osób, trzeba tylko poszukać. Tymczasem wrzucamy link do stronki Jarka. Koniecznie zajrzyjcie, jest na co popatrzeć.


https://www.facebook.com/EdwinSiwekFocisze


Pójdźka

Little owl

Athene noctua

fot. Łukasz Boch

18 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Karpackie tła

Przebudzenie

bottom of page